Mesleki Profil

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimimi tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji A.D.’da ihtisas eğitimimi tamamlayıp 1998 yılında Üroloji uzmanı oldum. Uzmanlık sonrası; hastanın vücut bütünlüğüne en az zarar verme prensibine dayalı “minimal invaziv cerrahi” ilgi alanım oldu.

1998 yılında laparoskopik/retroperitonoskopik Üroloji, 2000 yılında da perkütan böbrek cerrahisine başlayarak bu ameliyatlarda ülkemizin öncülerinden oldum. 2002-2003 döneminde Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi “Children’s Hospital, Boston” hastanesinde Prof. Dr. Craig Peters gözetiminde Pediatrik Üroloji ve Laparoskopi eğitimi aldım.

2004 yılında Üroloji doçenti oldum. 2005 yılında Avrupa Üroloji Yeterlilik (European Board of Urology) sınavlarını geçerek FEBU, yine aynı yıl Avrupa Pediatrik Üroloji Yeterliliğine (FEAPU) layık görüldüm.

2005 yılından itibaren Kent Hastanesi Üroloji bölüm sorumlusu olarak çalışmaktayım.

Klinik pratiğimin yoğun bir bölümünü prostat hastalıkları, böbrek taşları ve tümörleri ve varikosel sorunu oluşturmaktadır.

Cerrahi pratikte; böbrek ve idrar kanalı taşlarının endoskopik/perkütan ameliyatları, lazer ve kapalı prostat ameliyatları, böbrek tümörlerinde böbrek koruyucu cerrahi ve mikrocerrahi varikosel ameliyatları konusunda yoğun bir deneyim ve vaka sayısına sahibim. Şu anda uyguladığım ameliyatların çoğunluğunu bu vakalar oluşturmaktadır.